Kibice Ruchu Chorzów rozczarowani. Pierwsza wygrana Niebieskich w ekstraklasie futsalu była blisko...

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Chorzowscy piłkarze wspierani przez kibiców Niebieskich odnieśli pierwszą wygraną pod szyldem Ruchu

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Chorzowscy piłkarze wspierani przez kibiców Niebieskich odnieśli pierwszą wygraną pod szyldem Ruchu Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym 24 stycznia meczu 19. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy Ruch Chorzów przegrał z FC Reiter Toruń 3:5. Pierwsza wygrana Niebieskich w tych rozgrywkach była blisko, ale ostatecznie chorzowianie znów doznali porażki. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Ruch Chorzów - FC Reiter Toruń.

Pierwsza wygrana Ruchu w ekstraklasie futsalu była blisko

Piłkarze Ruchu byli bliscy odniesienia pierwszego zwycięstwo w Fogo Futsal Ekstraklasie. Niebiescy jeszcze na 5 minut przed końcem meczy prowadzili w Chorzowie FC Reiter Toruń 3:1, ale w końcówce rywale strzelili cztery bramki sprawiając, że nadzieje chorzowian na utrzymanie się w gronie najlepszych są już tylko iluzoryczne.

W rundzie rewanżowej ekstraklasy futsalu drużyna z Chorzowa gra pod szyldem Ruchu. Niebiescy cały czas zajmują przedostatnie miejsce w tabeli mając na koncie zaledwie 6 punktów, a ich strata do bezpiecznego miejsca wynosi już 11 pkt. Do zakończenia zasadniczej fazy rozgrywek zostało jeszcze 11 kolejek.

Po zmianie nazwy z Clearteksu na Ruch na mecze futsalistów przychodzi w Chorzowie znacznie więcej kibiców. W środowy wieczór trybuny hali MORiS wypełniło pół tysiąca widzów, którzy głośno dopingowali Niebieskich.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA FANÓW I MECZU RUCH CHORZÓW - FC REITER TORUŃ

Właśnie to wsparcie fanów poniosło chorzowian w I połowie. Podopieczni trenera Mirosława Miozgi w odstępie 5 minut tej odsłony strzelili trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno 31-letni Michał Grecz, młody Dominik Jankowski i doświadczony Sebastian Brocki.

Goście odpowiedzieli przed przerwą tylko trafieniem Krzysztofa Elsnera. Po zmianie stron zespół z Torunia ruszył jednak do odrabiania strat i w końcu nie tylko doprowadził do remisu, ale przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść strzelając w ostatnich pięciu minutach gry cztery bramki. Chorzowianie na wygraną w Fogo Fusal Ekstraklasie czekają od 4 listopada.

Ruch Chorzów - FC Reiter Toruń 3:5 (3:1)

Bramki Michał Grecz (12), Dominik Jankowski (16), Sebastian Brocki (17) - Krzysztof Elsner (19, 37), Michał Wojciechowski (36), Pablo Rodriguez (39), Gilberth Vindas (40).

Clearex Pstrusiński – Salisz, Seget, Tkacz, Borkowski oraz Banasiak, Grecz, Jankowski, Hartstein, Brocki, Wachuła, Kostorz, Dubiel, Grzybowski. Trener: Mirosław Miozga.